with Brak komentarzy

Dzisiaj powiem Ci, w jaki sposób najlepiej uczyć się z fiszek. Taka nauka jest super skuteczna, bo jest w niej dużo powtórek, które przy nauce języka są bardzo bardzo ważne. To wiemy 😊
Poza tym, w nauce z fiszek jest coś z grania w grę, dlatego potrafi to być wciągające i rozrywkowe. (Oszalałam? Nauka rozrywkowa? OMG 😉 )
Sprawdź sama!

Czego potrzebujesz?

1. Fiszek

Fiszki możesz zrobić sama, zakupić albo ściągnąć darmowy zestaw, który dla Ciebie przygotowałam TUTAJ. Możesz też kupić zestawy ze zwrotami z kursu “Przyjmij Zagranicznego Pacjenta na Wizytę Higienizacyjną” w moim sklepie. (Promocja przez tydzień!) Jeśli robisz je sama, podziel je na dwie grupy: zwroty i słówka.
Żeby samemu zrobić fiszki potrzebujesz kartki i długopis. Potnij kartki na małe prostokąty. Na jednej stronie napisz słówko po angielsku, a na drugiej po polsku. To samo zrób ze zwrotami.

 

2. Wyznaczonego czasu na zabawę z fiszkami

15 minut dziennie codziennie? Dasz się namówić na chociaż tyle? 😉

Jak wygląda nauka?

1. Ułóż fiszki językiem angielskim do góry.

2. Weź 5 fiszek, a resztę odłóż na bok.

3. Zaczynamy od nauki z angielskiego na polski, bo to jest łatwiejsze. Potem będzie ci znacznie prościej przy odwróconym kierunku (z polskiego na angielski)

4. Przeczytaj słowo po angielsku – najlepiej na głos.

Fiszki na zdjęciach pochodzą z zestawu 1, który możesz kupić w sklepie na tej stronie

5. Odwróć i sprawdź, co ono znaczy.

(hmm.. chyba pora zmienić hybrydę… )

6. Przejdź do następnej fiszki.

7. Zrób tak z wszystkimi 5 fiszkami.

8. Właśnie zapoznałaś się ze słowami.

9. Teraz czas na zabawę. Spójrz na pierwszą fiszkę z angielską stroną u góry.


10. Powiedz, co to słowo znaczy.

11. Odwróć i sprawdź, czy miałaś rację 😀

12. Jeśli tak to połóż fiszkę na stosiku z prawej strony (możesz sobie położyć tam kartkę z napisem „correct!”, czyli „poprawnie”)


13. Jeśli nie, połóż fiszkę na stosiku z lewej strony (tutaj z kolei kartka z napisem „wrong!” , czyli „źle”)


14. Zrób tak z wszystkimi 5 fiszkami.

15. Jak skończysz powtórz proces, ale tylko z fiszkami ze stosiku „wrong!’

16. Kiedy już wszystkie wylądują na kupce „correct!” powtórz całość.


17. Teraz weź kolejne 5 fiszek i powtórz to samo z tymi fiszkami.

18. Kiedy wszystkie fiszki z 2 zestawu wylądują na kupce „correct!”, połącz te dwa zestawy, przetasuj i powtórz proces od początku.

19. Przejdź przez 10 fiszek dopóki nie powiesz wszystkich słów bez żadnej pomyłki.

20. Jeśli ci się to uda, to wtedy (i tylko wtedy!) możesz przejść do zestawu 3ego (kolejnych 5 fiszek)

21. Powtarzaj ten cały proces, dopóki wszystkie fiszki nie wylądują na stosiku „correct!”, a ty nie zrobisz żadnej pomyłki

Kiedy zakończysz ten etap, odwróć wszystkie fiszki językiem polskim do góry i powtórz zabawę! Tym razem tłumacząc z polskiego na angielski. Będzie trochę trudniej, ale za to jaka satysfakcja!

W kolejnych dniach dodawaj kolejne zestawy fiszek i powtarzaj zabawę.

 

Dlaczego to tak świetnie działa?

Po pierwsze:
POWTARZASZ . Używając tej strategii powtarzasz słowa tyle razy, że aż ciężko byłoby ich nie zapamiętać

TO JEST JAK GRA. Uczenie się słówek z zeszytu bywa zniechęcające i nudne. Ale urządzanie sobie rundek z 5 fiszkami i rzucanie sobie wyzwania, że muszę je wszystkie dobrze odgadnąć, by pójść dalej, jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale też przyjemne. Jak raz zaczniesz, będziesz chciała WYGRAĆ tę rozgrywkę, a później całą GRĘ.

TO CIĘ NAKRĘCA. Kiedy będziesz mieć spadek formy, energii i nastroju, zamiast szukać wymówek to właśnie wtedy złap się za fiszki. Na początku możesz czuć, że to jest do niczego, ale kiedy tylko zaczniesz i zobaczysz, jak szybko uczysz się nowych słów – to jest po prostu niemożliwe, żeby nie zacząć czuć się świetnie!

Dlatego kiedy nie będziesz w nastroju na naukę, to nie myśl o tym, tylko złap za fiszki, a zobaczysz, że po chwili już nie będziesz mogła przestać! Wzrośnie Twoja samoocena, bo będziesz mówić po angielsku heeej 😊

To jak? Chcesz sprawdzić czy to działa? Zrób sobie i mi przysługę i przetestuj darmowe fiszki, które możesz sobie wydrukować na własnej drukarce !
Daj też znać na facebook’u na grupie, czy złapałaś bakcyla !

A jeśli będziesz chciała więcej, możesz w SKLEPIE zakupić zestawy ze zwrotami i słówkami z kursu online. Ale to nie wszystko! Oprócz fiszek do druku otrzymujesz roczny dostęp do fiszek wirtualnych wraz z wymową. Myślę, że petarda – choć może to nieskromne, wybacz;) Przez tydzień jest na nie promocja! 🙂