with Brak komentarzy

 

cv higienistki stomatologicznej

 

Kończąc szkołę jesteś uzbrojona w wiedzę z zakresu anatomii jamy ustnej, instrumentarium, technik, planów leczenia i wielu wielu innych. Długie godziny ślęczenia nad książkami i notatkami i w końcu go masz! Dyplom z higieny stomatologicznej. Teraz nic tylko wydrukować swoje CV higienistki stomatologicznej i zacząć pracować oraz realizować się zawodowo.

Wiem jednak ze swojego doświadczenia, że szkoła rzadko troszczy się o to, co się z nami dzieje po przekroczeniu progu uczelni i powiedzieniu „pa pa”. Mnie na WUMie nikt nie nauczył, jak stworzyć wartościowe CV, jak szukać pracy, na co zwrócić uwagę, czy choćby jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiedziałam się tego dopiero studiując amerykanistykę i potem zarządzanie. A przecież to jest bardzo ważne!

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a nasze CV i list motywacyjny powinno mówić za nas i być naszą najlepszą reklamą.

 

Oto 5 wskazówek, na co należy zwrócić uwagę, tak by CV higienistki stomatologicznej zwracało uwagę pracodawcy.

 

1. Czarno białe CV bez zdjęcia? Już dawno w lamusie!

Times New Roman i CV klecone w Wordzie? Raczej nie najlepszy pomysł.. Żeby się wyróżnić postaw na kolorowe, graficzne CV. Kolorów nie musi być dużo, może być jeden lub dwa (najlepiej takie, które kojarzone są z profesjonalizmem – np. niebieski). Dodanie wysmakowanych, tematycznych grafik skutecznie przyciągnie oko właściciela kliniki. Poza tym, dzięki kompozycji graficznej możesz między słowami powiedzieć, kim naprawdę jesteś i przenieść nieco swej osobowości. No i Twoje zdjęcie to już nie opcja, a konieczność.

Takie graficzne CV stworzyć możesz za darmo za pomocą Canvy.

 

2. Jedna strona naprawdę wystarczy!

Unikaj rozmieniania się na drobne. Większość pracodawców i tak nie czyta całego CV od deski do deski. Ktoś, kto nie ma żadnego doświadczenia może stworzyć CV na 2 strony i w tym samym czasie, ktoś kto ma 10 lat doświadczenia może mieć jednostronne CV. Dłuższe wcale nie znaczy lepsze, a wręcz przeciwnie. Skup się na tym, co najważniejsze – daj szansę osobie czytającej na przeczytanie całości i zainteresowanie Twoją osobą na tyle, by zaprosić Cię na rozmowę.

 

3. Podziel CV na segmenty

Segmenty, jakie powinny znaleźć się w CV higienistki stomatologicznej to:

 • Objective (Cel)
 • Personal Information (Dane personalne)
 • Education (Edukacja)
 • Qualifications (Kwalifikacje, ukończone kursy)
 • Dental Experience (Doświadczenie w stomatologii)
 • Skills (Umiejętności)
 • Achievements (Osiągnięcia)

 

4. Osiągnięcia

To chyba najważniejszy aspekt !! Pomyśl sobie o wszystkich higienistkach, jakie znasz. Czy ich obowiązki i zadania bardzo różnią się od siebie? Raczej nie.. większość będzie się pokrywać.

 •  „Provide education on oral hygiene” (edukacja w zakresie higieny jamy ustnej),
 • „Intra-oral and extra-oral exams, periodontal evaluation and treatment development” (badania wewnątrz- i zewnątrzustne, ocena stanu przyzębia i planowanie leczenia),
 • „Performed general dentist assistant duties” (wykonywanie ogólnych obowiązków asysty stomatologicznej).

Jak zatem się wyróżnić i nie utonąć w gąszczu innych CV higienistek stomatologicznych ?

Zamiast wypisywać suchą listę zadań i obowiązków opisz je w kontekście osiągnięć.

Poprzez osiągnięcia mam na myśli coś, czego dokonałaś i co przyniosło wartość pracodawcy. Rozwiązanie konkretnego problemu, wykazanie inicjatywy, zdolności przywódczych, czy przyczynienie się do zmniejszenia kosztów. To jest coś, co jest bardziej spersonalizowane i mierzalne. I na pewno zapada w pamięć. Pokazuje, że nie przychodzisz do pracy jedynie odbębnić swoich zajęć.

Przykłady:

 • „Developed more efficient supply management system, saving the practice hundreds of zlotys” (opracowałam skuteczniejszy system zarządzania zaopatrzeniem, oszczędzając setki złotych)
 • „Helped saving patient’s life by spotting cancerous area” (pomogłam ocalić życie pacjenta wykrywając obszar rakowy)
 • „Coordinated monthly office meetings.” (koordynowałam comiesięczne spotkania zespołu)
 • „Completed approximately 5 scalings per day.” (wykonywałam ok. 5 skalingów dziennie) Liczby dobrze działają – dają wymierny efekt. Pamiętaj, że nie muszą być jakieś niewiarygodnie wysokie, by i tak niosły ze sobą wartość
 • „Proactively initiated educational campaigns in local youth groups and pregnant patients” (aktywnie inicjowałam kampanie edukacyjne w lokalnych grupach młodzieżowych i wśród kobiet w ciąży)

 

5) Ciekawe hobby

Mała rzecz, która wcale nie jest taka nieistotna. Kiedy któregoś razu przeprowadzałam rekrutację do jednego z gabinetów, jedno CV szczególnie zwróciło uwagę moją i pracodawcy, bo osoba w rubryce hobby wpisała…… Buldożki Francuskie. Jako że obie uwielbiamy psy pomyślałyśmy, że ta osoba mogłaby świetnie pasować do naszego zespołu ze względu na podobne zainteresowania. Także nie bójcie się pisać o swoich, nawet najbardziej oryginalnych pasjach. Dzięki temu możecie trafić na ludzi, którzy będą do Was pasować.

 

cv higienistka stomatologiczna
Przykładowe CV higienistki stomatologicznej