with Brak komentarzy

Blogi językowe, które warto śledzić

blogi jezykowe

 

Blogi językowe to coś, co może nie kojarzyć wam się super ekscytująco. Wszystko przez to, jak bardzo do nauki języka potrafi nas zniechęcić szkoła. Ale ja mówię wam – warto je czytać i śledzić!

Podchodzę do życia i uczenia się jak taoiści, płynę z prądem, staram się nie wysilać aż nadto i nie postrzegam codzienności jako codzienną walkę. Mela Koteluk ma taką piosenkę „działać bez działania” , żyć bez przymuszania – to moje motto;) Stosuję metodę małych kroków. 15 minut dziennie, ale codziennie jest lepsze od zrywów typu 3 godziny pod rząd raz w tygodniu. Jeśli postanowiłam uczyć się hiszpańskiego to po prostu zaczynam powoli otaczać się tym hiszpańskim, tak by codziennie coś w tę stronę zrobić – drobne rzeczy. Jako taka „przypominajka” dobrze działają grupy i strony na fb oraz blogi językowe, które przypominają mi, że uczę się hiszpańskiego:) Są pełne fajnych, interesujących treści i.. pomagają!

Mam dla was zestawienie moich ulubionych polskojęzycznych blogów językowych dot. angielskiego. Autorzy dbają o to, by motywować, zainteresować językiem, przypominają o tym, że i dlaczego warto znać język. Potężna dawka inspiracji i przydatnych informacji.

 

Madame Polyglot

Sandra jest poliglotką, prowadzi warsztaty, konsultacje i cudownego bloga językowego. Pierwsze, co rzuca się w oczy to niezwykle przyjemna dla oka oprawa graficzna, aż chce się zostać na blogu jak najdłużej. I bardzo dobrze! Bo „wnętrze” bloga jest warte tego pobytu:) Mnie osobiście Sandra inspiruje, myślę, że was również nie zawiedzie.

 

Beata Topolska

Na Beatę trafiłam szukając informacji na temat certyfikatu CELTA, który chciałam zdobyć. Spodobało mi się od początku, że Beata tak profesjonalnie i zarazem życiowo pisze o aspektach bycia trenerem języka angielskiego. Szybko okazało się, że pisze nie tylko dla lektorów, ale też dla chcących nauczyć się języka. Wpisy z poradami na wagę złota. Polecam wam zarówno bloga i profil na Instagramie.

 

Angielskie inspiracje

Elżbieta pisze w niezwykle barwny sposób, nie tylko o języku, ale też o Portugalii – jej drugiej miłości. Mi jej wpisy fajnie poprawiają nastrój, są ciekawe, niezbyt długie i rzeczowe. Można też skorzystać z krótkich lekcji. Nie atakuje brytyjskimi flagami i sztampą. Blog jest świeżutki, ale jestem pewna, że warto go śledzić. I grupę na fb – koniecznie! Porządna dawka motywacji i wiedzy.

 

Języki podróże

Blog trochę językowy trochę lifestyle’owy. Tę parę pokochałam za niestandardowe podejście do nauczania, które jest bardzo bliskie memu sercu. Zdeklarowana niechęć do szkolnych metod, żyłka podróżnicza, życie według własnych zasad i w zgodzie ze sobą – jestem na tak!

 

Angielski C2

Bardzo merytoryczny blog, stricte o języku angielskim. Mamy tutaj dział dla mam, au-pair, słownictwo, egzaminy, słuchanie.. Może dla trochę bardziej zaawansowanych amatorów języka angielskiego, choć myślę, że początkujący też znajdą coś dla siebie.

 

To właśnie moje ulubione blogi językowe. Który z nich dodacie do swoich zakładek?:) Koniecznie dajcie znać w komentarzu!