with Brak komentarzy

3 fajne linki, dzięki którym poprawisz swoje rozumienie ze słuchu

angielski online

 

Masz akurat wolne 15 minut i chciałabyś je spędzić w przyjemny, ale też i pożyteczny sposób? Oto moje propozycje fajnych miejsc w internecie, które w ciekawy sposób “popracują” nad Twoim językiem. Uwaga, niektóre uzależniają;)

 

 

www.voscreen.com

Jeden z moich najbardziej ulubionych. Tutaj mamy krótkie fragmenty filmów, filmików, animacji, prezentacji itd. i ćwiczymy nasze rozumienie ze słuchu. Najpierw słyszymy fragment, później wybieramy spośród dwóch opcji, co postać chciała nam przekazać. Dla ułatwienia możemy poprosić również o wypowiedź w formie pisanej.
Możemy również wybrać poziom trudności. Dla początkujących proponuję wybór języka polskiego (wówczas po prostu wybieramy tłumaczenie tego, co przed chwilą usłyszeliśmy), dla średniozaawansowanych i wyżej polecam wybór języka angielskiego (wówczas wybieramy parafrazę tego, co zostało powiedziane). Wartością dodaną jest ogromna baza fajnych filmików, niektóre pewnie Was zaintrygują i zainteresują. W lewym górnym rogu jest informacja skąd dany fragment pochodzi, np. z jakiego filmu.

 

www.lyricstraining.com

Gratka dla milośników muzyki, czyli prawie dla wszystkich:) Tutaj wybieramy sobie piosenkę z dość szerokiej bazy. Potem wybieramy poziom z 4 dostępnych i…..zaczynamy! Utwór leci, śledzimy tekst i nagle…bach…kropki! A w kropki trzeba wpisać brakujące słowo/słowa. Spokojnie piosenka nie pójdzie dalej, dopóki nie wpiszecie, więc proszę się nie stresować. Naprawdę fajne!

 

 

www.bbc.co.uk/podcasts

Tutaj mamy zbiór podcastów z BBC. Podcasty to inaczej audycje radiowe dostępne przez internet, które możesz odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie, często występują w odcinkach. Cenię je za duży wybór tematyczny. W prawym górnym rogu wybieramy “categories” i możemy sobie kliknąć, co akurat nam dziś w duszy gra. Wspaniały brytyjski akcent. Możemy słuchać w samochodzie, autobusie, przygotowując obiad, robiąc sobie makijaż.. Przyzwyczajamy uszy do prawdziwego, żywego języka. Ale nie zapominajmy, że najważniejsze w mówieniu po angielsku jest samo mówienie! Polecam więc po każdym podcaście podsumować sobie w myślach (albo na głos) o czym to w ogóle było. Po angielsku oczywiście.

 

Polecam Wam szczerze zaprzyjaźnić się z tymi adresami i zapisać w swoich ulubionych. Pamiętajmy, że podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku i z tych małych kroczków jest złożona. Bawcie się dobrze!
Stay tuned:)